WordCamp czas zacząć! Przed nami 3 dni fantastycznych prelekcji i warsztatów. W tym roku fani WordPresa z całej Polski spotkają się w Poznaniu. Piątek zaczyna się warsztatami, a sobota i niedziela będą nasycone insipirującymi prelekcjami! W niedziele wracamy wdrażać nowe patenty na Wasze strony 😉

WordCamp jest corocznym zlotem fanów CMS WordPress. W Poznaniu odbywa się już dziewiąta edycja imprezy. W większości krajów Europejskich pojawiają się imprezy tego typu.
WordPress zrzesza wokół siebie ogromną i niezwykle zaangażowaną społeczność. To właśnie dzięki jej członkom możemy cieszyć się niezliczoną liczbą wtyczek i motywów, bardzo często zupełnie za darmo! Nie ma się więc dziwić temu, iż WP jest tak popularny. Wg. wordpress.org, już ponad 31% stron z całego internetu oparta jest o WordPress, co czyni go najpopularniejszym systemem CMS-em na świecie. Korzysta z niego nawet sam Microsoft (potwierdzone info!).

Już wiele lat temu WordPress przestał być systemem do blogowania. Dzięki temu, że jest on napisany w PHP, a wszelkie wprowadzane informacje są zapisywane w bazie danych, jego zastosowanie jest nieograniczone! Zaczynając od bardziej oczywistych stron internetowych, czy sklepów e-commerce, kończąc na platformach szkoleniowych, systemach rezerwacji czy nawet serwisach społecznościowych.

Kategorie: Wordpress,Wydarzenia

Adrian Waśko

Webdeveloper, pracujący głównie w CMS WordPress. W wolnych chwilach tworzy projekty web of things.